Minitube – Linux’te Youtube’dan video izleme ve indirme

Minitube – Linux’te Youtube’dan video izleme ve indirme

Minitube linuxte video izlemek ve indirmek için harika bir program. Pek çok özelliği içinde barındırıyor. Youtube üzerinden istediğiniz kalitede video izleyebilir ve aynı zamanda indirebilirsiniz. Her linux kullanısında olması gerektiğini düşündüğüm bir program.

Programı indirmek için paket yöneticinizden minitube olarak arayabilir yada terminal üzerinde aşağıdaki komutla indirme işlemine başlayabilirsiniz.

sudo apt-get install minitube

Programı açtığınızda sizi bir arama ekranı karşılıyor. Arama yapabilir veya geçmişi kullanarak daha önce aradığınız videolara tekrar erişebilirsiniz.

linux minitube

Search butonuna bastıktan sonra sizi böyle bir ekran karşılıyor. Normal bir müzik ve video oynatıcısından farkı yok.

Program sizin için youtube’dan videoları bulup bir playlist oluşturuyor. İsterseniz bu videoları sürekle bırak şeklinde oynatma sıralamasını değiştirebiliyorsunuz. Sağ altta kalite seçeneği var. Program 360p,720p ve 1080p olarak kaliteyi değiştirmemize izin veriyor. İsterseniz videoyu izlediğiniz kalitede indirebiliyorsunuz(o an hangi seçenekte izliyorsanız o kalitede). Bunun için tam ekran butonunun yanındaki işarete tıklamanız yeterli. Videonun indirilme yüzdesini görmek için sağ alttaki downloads seçeneğine tıklayın.

minitube programı

Bu ekrandan indirme hızı,kalan süre ve video boyutu gibi özellikleri görebilirsiniz. Sağ alttaki change location kısmından da videonun kayıt yerini değiştirebilirsiniz.

minitube download

minitube programı,linux youtube download

İlgili Yazılar

Yorum Yok

Fikrini Paylaş

Yorum yaz...


“ Başarı aynı yönde sonuna kadar gitmektir. ”