Geliştirme Kartları

Raspberry Pi Kurulumu

Raspberry Pi Kurulumu

Merhabalar, bu yazımda dönemin en popüler geliştirme kartlarından biri olan raspberry pi‘nin kurulumundan bahsedeceğim. Adım adım raspberry pi üzerine Noobs(New Out Of the Box Software) aracılığıyla raspbian nasıl kurulur onu göreceğiz. Öncelikle gerekli yazılım ve donanımlarımızı hazırlayalım ve işe koyulalım.

Arduino Hakkında Herşey…Nedir? Neler Yapılabilir?

Arduino Hakkında Herşey…Nedir? Neler Yapılabilir?

Bu yazımızda arduino hakkında hazırlanmış bir karikatüre yer verdik. Bu karikatür arduinonun genel olarak ne olduğu ve arduino ile neler yapılabileceğinden bahsediyor. Aynı zamanda sensörler, motorlar, akım türleri,temel elektronik, adruino ide’nin kullanımı ve arduinonun programlaması hakkında da çeşitli bilgiler mevcut. Keyifli okumalar.

Arduino Shield Çeşitleri

Arduino Shield Çeşitleri

Arduino Shieldler ve Modül Yapısı

Bu yazıda Arduino shieldlerinden yani modüllerinden bahsetmek istiyorum.
Arduino modüler bir yapıya sahiptir. Arduinoya özel pek çok shield’i bulunmaktadır. Shieldlerin bir kısmı arduino’nun direkt olarak üzerine oturtulur. Bir kısmı da pinlere takılarak arduino’ya eklenmektedir.

Peki nedir bu arduino shieldleri? Ne işe yarar? Kaç tanedir?
Shieldler arduinoya eklenebilen katmanlardır ve farklı farklı özelliklerde olabilirler.
Kaç tanedir sorusuna cevap vermek zor çünkü pek çok shield bulunmaktadır. Ben bu yazıda arduinonun haberleşme modüllerinden bahsedeceğim.

Arduino Nedir?

Arduino Nedir?

arduino nedirArduino nedir? Arduino elektronik kartı hakkında…

Bu yazıda son yılların en popüler kartlarına Arduino Mikrodenetleyicilere temel bir giriş yapacağız.

Arduino Nedir?

Arduino, açık kaynak kodlu bir mikrodenetleyici kartıdır. Ana MCU Atmel tabanlıdır. (MCU’ya önceden bir mini program – bootloader yüklenmiştir). Kart ile robotik ve elektronik uygulamalarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.